Trabzon Yazarları Kitap Sergisi Açtı

Trabzon Yazarları Kitap Sergisi Açtı

Trabzon Yazarları Kitap Sergisi Açtı

Hâkimiyet/ Trabzon yazarlar Derneği Trabzon eski Valilik binası Kültür müdürlüğü salonunda kitap sergisi açtılar.

17-18-19 Temmuz 2014 günleri açık olacak serginin açılış töreni Devlet protokolü, şairler, yazarlar, gazeteciler ve vatandaşların yoğun katılımları ile gerçekleşti.

17 Temmuz 2014 günü saat 14.00 de yapılan açılış törenine Trabzon Vali yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Ortahisar Kaymakamı Orhan Ateş, Trabzon İl Kültür Müdürü İsmail Kansız, Trabzon Büyük Şehir Kültür Daire Başkanı Ahmet Kurt, Trabzon B.B.Yardımcısı Abdullah Uraloğlu, Meclis üyesi Ahmet Refik Yıldız, Özdil Belediye eski Başkanı Adnan Bıyıklıoğlu, Avukat Ali Kemal Bayraktar, Yazar-Şair Garip Ayata, Lokman Yıldız, Keramettin Bayram Cemal Aksoy katıldılar.

Program şair Garip Ayata’nın şiir dinletisi ile başladı. Açılış konuşmasını Trabzon yazarlar derneği başkanı Mustafa Yazıcı yaptı. Yazıcı konuşmasında özetle. Trabzon ilindeki dernek faaliyetleri, yazarların somunları, öneri, dilek ve talebelerini kısaca anlatarak Devletin yazarlarına sahip çıkmalarını istedi. Daha sonra kürsüye gelen Vali yardımcısı Halil İbrahim Ertekin yazarların her zaman toplumuzun en diri unsurları olduğunu her zaman yazarlarımızı desteklemeyi ve sahip çıkmayı kendilerine görev edindiklerini, Trabzon ilimizde yazarlarımızın faaliyetlerine imkânlar ölçüsünde sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Yapılan konuşmalar sonrasında tamamını Trabzonlu yazarların yazmış oldukları kitap standı gezilerek anı defteri imzalandı.